מה זה מוצרים דיגיטליים?

מונחים ומושגים הקשורים לעולם האינטרנט נוצרים כמעט מדי יום. בין המונחים החדשים השגורים בפי כל מי שמעורה בעולם האינטרנטי, הוא מוצרים דיגיטליים, אך מה זה בעצם, למה הם נועדו ולמה הם משמשים? את זה ננסה לבדוק בהמשך המאמר.

 

מושג חדש נולד – מוצרים דיגיטליים

 

מוצרים דיגיטליים הם אחד המושגים המוכרים והנפוצים ביותר בשנים האחרונות. הם תוצר של מהפכת האינטרנט שנכנסה לחיינו בתחילת המאה ה-21. ככל שתקשורת האונליין הופכת לתקשורת הפופולארית ביותר בעידן הנוכחי, כך מתגבר הביקוש עבור המוצרים הדיגיטליים  – אותם קטגוריה רחבה מאוד של מוצרים אשר ניתן לרכוש ולקבל דרך הדואר האלקטרוני או בכל דרך אחרת שהיא מבוססת על תקשורת אונליין. מפתחי תוכנות, אנשי עסקים וכל מי שעוסק בתחום של התקשורת והאינטרנט, מפתחים ללא לאות מוצרים, שירותים וקורסים דיגיטליים שיכולים להיות קשורים לתחומים שונים, אך המשותף לכולם, היא האפשרות להעביר אותם אונליין ללקוחות או לכל גורם אחר.

 

למה נועדו מוצרים דיגיטליים

 

כאמור, המכנה המשותף של כל המוצרים הדיגיטליים הוא היותם מוצרים שניתן להעביר אותם אונליין.  למעשה, הם לא קיימים מבחינה פיזית, אלא אם אתם מורידים אותם לדיסק און-קי או למחשב שלכם, אבל עדיין המוצר אינו קיים באופן מוחשי, אלא רק וירטואלי. בין המוצרים הדיגיטליים המוכרים אפשר למנות: סרטונים שיווקיים, קליפים של מוסיקה, ספרים אלקטרוניים, קורסים אונליין ועוד. בשנים האחרונות, למען הדיוק, בשבע-שמונה השנים האחרונות, התחום של מוצרים דיגיטליים התפתח מאד, ואליו הצטרפו עוד מוצרים חדשים וקטגוריות חדשות שלא היו קיימות לפני כן. למשל, טלוויזיות חכמות, משחקי פייסבוק, אפליקציות מובייל ועוד.

 

מוצרים דיגיטליים
מוצרים דיגיטליים

החשיבות העסקית של מוצרים דיגיטליים עבור אנשי עסקים

 

החשיבות העסקית של יצירת ושיווק מוצרים דיגיטליים עצומה עבור אנשי עסקים בכל התחומים. למשל, אם אדם מקים אתר בתחום העיסוק שלו, והוא רוצה לשמור על הרלוונטיות וגם למקסם את הרווחים שלו באופן מיידי, באמצעות יצירת ושיווק של מוצרים דיגיטליים באתר שלו, הוא יכול לספק לקהל היעד שלו, מוצרי מידע שהוא המשווק הבלעדי שלהם. היתרון של שיווק מוצרים אלה באופן בלעדי הופך את יצרן המוצרים לכתובת שאליה הגולשים יחזרו במידה והם יהיו מרוצים מהמוצר. לכן, חשוב שגם המוצר יהיה איכותי ואטרקטיבי ויישא את הלוגו של היצרן המשווק.

יחד עם זאת, חשוב להבין שנכון להיום, בזכות הטכנולוגיה – כל אחד יכול להקים לעצמו עסק המבוסס על יצירת ושיווק מוצרים דיגיטליים, גם אם הוא שכיר או אמא במשרה מלאה, שכן הפשטות של התהליך ליצירת מוצרים דיגיטליים הופך את זה למשהו ש(כמעט) כולם יכולים לעשות

 

מוצרים דיגיטליים – קורסים וסרטונים

 

בעידן האינטרנט יש עוד תחום אחד לפחות שנהנה מהחשיפה המהירה שאליה ניתן להגיע בעידן הדיגיטלי. היום ברשת ניתן למצוא סרטוני הדרכה למגוון מוצרים אלקטרוניים כמעט בכל תחום. אפשר היום למצוא סרטוני הדרכה להפעלת מכשירים אלקטרוניים, סדנאות בישול ואפיה, וכמובן סדנאות ללימוד עצמי בתחומים שונים. מי שעוד נהנים מהחשיפה האבסולוטית באמצעות האינטרנט, הינם הקורסים המקוונים ברשת שמצליחים לגייס תלמידים ועוקבים ללא מאמץ ניכר. מפלאי עדין האינטרנט, היא האפשרות שאדם יכול ללמוד באמצעות קורס אינטרנטי איך להיות סוכן בבורסה, לימודי שפות, או אפילו ללמוד תואר דרך הרשת. כיתות הלימוד בקורסים אינטרנטיים מאפשרות לתלמידים להרגיש שהם נמצאים בכיתות לימוד בפועל, כשהם למעשה יושבים בבית או בעבודה והשיטה הזו כל כך נגישה שנכון להיום היא צוברת תאוצה גדולה מאוד – גם לתלמידים של קורסים דיגיטליים שיכולים ללמוד מתי שהם רוצים, בזמן שנוח להם, וגם כמובן ליצרני הקורסים הדיגיטליים, שמייצרים לעצמם ביזנס הולך וגדל

 

רוצה לדעת עוד? רוצה להקים לך ביזנס שמבוסס על מוצרים דיגיטליים?

הרשם עכשיו לסדרת סרטונים חינמיים – לגאסי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *